Mój Prąd III edycja – pomiędzy naborami załapiesz się na dofinansowanie!

III edycja programu Mój Prąd

Dobra wiadomość!

Inwestorzy, którzy nie zdążyli złożyć wniosków o dofinansowanie w programie Mój Prąd 2.0, będą mogli ubiegać się o takie środki w następnej trzeciej edycji. Dla przypomnienia, „Mój Prąd 3.0” rusza 1 lipca 2021 roku

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej potwierdził, że wszyscy, którzy ponieśli koszty montażu instalacji fotowoltaicznej po 31.01.2020 roku, będą mogli skorzystać z dofinansowania, spełniając warunki określone w nowym programie.

Warunki, które zostają bez zmian

Pierwotne założenia programu Mój Prąd nie ulegną zmianie i dofinansowane będą mikroinstalacje, które produkują prąd na potrzeby własne i tylko te w przedziale mocy od 2 do 10 kW.

Zmiany dotyczą dat ponoszenia kosztów kwalifikowanych. I tak, w III edycji tego programu, rozpatrywane będą instalacje, których koszty kwalifikowane były poniesione od dnia 1 lutego 2020 roku. W takim przypadku, wszyscy którzy zdecydowali się na montaż instalacji po zakończeniu poprzedniej edycji będą mieli szanse na skorzystanie z dotacji.

Planowane, dodatkowe warunki które trzeba będzie spełnić

Już wcześniej wspominaliśmy o możliwych rozszerzeniach programu. Propozcyjami były ładowarki EV do samochodów, magazyny energii lub pompy ciepła. Dodatkowo rozpatrywane są magazyny ciepła/chłodu oraz inteligentne zarządzanie energią.Do dzisiaj jednak nie wiadomo, które z tych rozwiązań będą promowane i na jakich warunkach. Prace NFOŚiGW nadal kształtem programu trwają w dalszym ciągu.

III edycja programu „Mój Prąd” będzie finansowana ze środków unijnych a przewidywany budżet i szczegóły zostaną podane przez NFOŚiGW już niebawem, o czym na pewno napiszemy. Nabór został zaplanowany od dnia 1 lipca 2021 roku z możliwością przedłużenia lub do wyczerpania przeznaczonych środków.

 

Źródło: www.globenergia.pl